A kígyó előszeretettel használt motívum a különböző kultúrákban, és a teremtéstől és a gyógyítástól kezdve, a veszélyen át a csalásig, sokféle energia képi megjelenítésére használják. Én itt - mint általában - a programokhoz kapcsolódó non-dualisztikus és biologikus jelentését igyekszem figyelembe venni és feltárni.
Az egyik sokat használt kígyókhoz kapcsolódó szimbólum, az “uroborosz”, a saját farkába harapó kígyó vagy sárkány, ami többé-kevésbé a természet örök körforgását, ciklikusságát, a folyamatos megújulást hivatott jelképezni.
Sok helyen a szimbólumot még sárkányként, lábakkal ábrázolják, ami azért érdekes, mert a sárkány uralta az előző évünket, és így megfigyelhető benne egyfajta transzformáció, amint a sárkányból kígyó lesz.
De abból a szempontból is figyelemre méltó, hogy a kígyóknak évmilliókkal ezelőtt még voltak lábai, és egyes fajoknál még ma is megfigyelhetők evolúciós múltjuk maradványai, a csökevényes végtagok.
A ‘lábak nélküli haladás’, vagy a (lábak, végtagok=mozgás), ‘mozgás nélküli haladás’ egyfajta “spirituális, vagy belső haladásként” értelmezhető. Melynek egy ideális célja a programszemlélet szempontjából az az állapot amikor “már nem reagálunk”, tehát letettük a programot, ami korlátozott, akadályozott, avagy “levedlettük régi bőrünket”.
Ez szintén szépen követi a sárkány évéhez tartozó bennünk zajló folyamatokat. Annak témája ugyanis azt volt, hogy (a különböző környezeti hatások miatt) egy alárendelt pozícióból uralmi helyzetbe kerültünk, kijelöltük határainkat.
Csak ezt követően, amikor növekedésünk hatására az önértékelésünk a helyére kerül, tudjuk végre és végleg elengedni azokat a védekezéshez, meneküléshez tartozó programokat és válaszreakciókat, amire már nincs szükség.
(A sárkány saját farkának harapásával a meneküléshez (farok), és a támadáshoz (fej) tartozó programokat/válaszreakciókat is deaktiválja. A kígyó növekedésével levedli a bőrét, - hátrahagyja a korlátokat jelentő programokat.)
A “nem reagálok”-, a feltételektől- programoktól mentes állapot tulajdonképpen megegyezik a biblikus paradicsomi állapottal, amikor nem érzünk hiányt, (nem hiányzik semmi), minden úgy jó, ahogy van.
“Érdekes módon” a paradicsomban is a kígyó idézi elő a hiányt, az igényt a tudásra, a képességekre, de a kiűzetés, az Édenkert elvesztése valójában nem jár helyszínváltozással, csak a gondolkodásmódunk és az érzékelésünk változik azáltal, hogy az igényeink változnak, - aminek megfelelően tudati evolúciónk során előbb programokat gyártunk, majd mikor már azok túlságosan korlátoznak, programokat gyérítünk és visszatérünk a feltétel nélküliségbe.
Tehát a teremtéstörténetben szereplő kígyó tulajdonképpen nem egy “rajtunk kívül létező megrontónk”, hanem a bennünk lévő hiány következtében kialakuló vágyaink és igényeink fizikai és nem fizikai formáinak képi ábrázolása, amely energiák létrehozzák a természet ciklikusságát, evolúcióját és folyamatos megújulását.
Már ha csak az uroboroszra biologikus szemmel nézünk, eszünkbe juthat a kezdetleges gyűrűforma, ami az entodermális mirigyes szövetekhez kapcsolódik, amelyek az alapfunkcióinkat látják el a testünkben, de nagyrészt az emésztéshez, a “falat bekebelezéshez, és falat kiadáshoz” tartozó igényeink estén reagálnak.
De a kígyóknak általánosságban is rendkívül hatékony emésztő rendszerük van, és tulajdonképpen az egész élőlény szuperképességei a “falat bekebelezésére” koncentrálnak. A koponyájukban számos olyan csontot tudnak maguknak, amelyek nincsenek összenőve, ezek, a nagymértékben tágítható nyelőcsövükkel és gyomrukkal egyetemben, lehetővé teszik, hogy a fejüknél jóval nagyobb zsákmányt is le tudjanak nyelni.
Méretes falat bekebelezése esetén akár hetekre vagy hónapokra is elvonulnak emészteni, ilyenkor képesek jelentősen megnövelni a gyomorsav és emésztőenzim termelésüket. Egyes mérges példányoknak már a méreg váladéka is tartalmaz táplálék előbontását segítő enzimeket.
Az emésztésük hatékonysága abban is megnyilvánul, hogy lenyelt zsákmányuk szinte minden porcikáját hasznosítani tudják, beleértve a csontokat és a szőrt is, emiatt a vastagbelük, ami a hulladék kiadására szolgál, a csökkent funkció miatt az emlősökéhez képest jóval rövidebb.
Szóval, ha 2025 a kígyó éve, akkor mit várhatunk tőle?
2025-ben egy új ciklus indul, (ami már most is a bőrünkön érezhető,) jelentős változásokkal, amelyeknek életünkbe integrálása eleinte kényelmetlen lehet, de hosszú távon segítik gyarapodásunkat.
A hangsúly egyrészt a “bekebelezésen” van, másrészt pedig a megújuláson.
Tehát valószínű, hogy ebben az évben jóval nagyobb falatokat is meg tudunk majd szerezni, le tudunk nyelni és be tudunk építeni az életünkbe, vagy ha veszteség ér, azt könnyebben fel fogjuk tudni dolgozni, mint általában.
Emiatt érdemes lehet nagyobb új projektekbe belevágni, mint pl.: komolyabb életmódváltás, új vállalkozás, munkahelyváltás, új partneri kapcsolatok, együttműködések, költözés-felújítás, vagy új tanulmányokba kezdeni, új ismereteket szerezni… - itt természetesen szeretettel ajánlom figyelmedbe a biologikus tanfolyamokat! - mert ezeket az idő- és energiaigényes folyamatokat, most könnyebben fogjuk tudni kivitelezni és beilleszteni a mindennapjainkba.
Ezen írás nem törekszik teljességre, a témakör csak egy részét érintettem, és a bennünk zajló biológiai folyamatok és a konfliktus jellegének megértésére szolgál. Minden ember élete-életvonala egyedi, ezért a pontos kiváltó okokat személyre szabottan, a megélt események függvényében érdemes vizsgálni. Az, hogy ki hogyan birkózik meg a konfliktusaival egyénenként változó, más területeket másként kezelünk, attól függően, hogy mennyi negatív tapasztalatunk, kudarc élményünk gyűlt ott össze. Egy konfliktus feltárása nem helyettesíti az orvosi ellátást.
Kapcsolódó cikk: A sárkány éve
Hogy ne maradj le semmilyen aktuális információról, iratkozz fel a hírlevelemre!
Tudj meg többet:
Ha szeretnél közreműködni abban, hogy milyen témában jelenjenek meg cikkek vagy egyéb tartalmak,
azt alább a hozzászólásoknál megteheted. Nagyra értékelem a visszajelzésed!
Ha támogatnád a munkám, sokat tudsz segíteni a cikkek megosztásával,
hogy az információ eljusson a megfelelő helyre, a megfelelő emberekhez.
Köszönöm megtisztelő figyelmed!