Cikkek, esettanulmányok a biologikáról

Az orvoslás azon a hiedelemrendszeren alapul, hogy a bennünk lévő elváltozásoknak külső okai, felelősei vannak, amik valamilyen módon a szervezetünkbe jutva, eszeveszett randalírozásba kezdenek.
Hogy a szervezetünk elromolhat, hogy nem képes az öngyógyulásra, hanem egy-egy "hiba" esetén, - mint egy szerelőnek, - be kell avatkoznunk a megoldás érdekében.
Teljesen mindegy, hogy az akadémikus orvoslás kezeléseiről, vagy valamely alternatív gyógymódról beszélünk, mind azért született, hogy ezt a hiedelmet kiszolgálja, hogy segítsen a képzelt ellenségeinket legyőzni valahogy. Ha nem gyógyszerrel, akkor gyógynövénnyel, vagy gyógykezelésekkel, vagy ráolvasással, de minden gyógymód ennek a dualisztikus, ellenségközpontú rendszernek a "háborús stratégiája".

Ha a porallergiáról beszélünk, a leginkább érintett szövetünk - mint ahogy a pollen allergiák esetén is, - az orrüregekben lévő nyálkahártya.
Az orr nyálkahártya egyik legfontosabb feladata, hogy a belélegzett "szennyeződéseket", azaz a levegő por- és baktérium stb. tartalmának nagy részét kiszűrje.

A növények, pont úgy, ahogy a mikroorganizmusok, a számukra megfelelő környezetben tudnak jól fejlődni. Minden növénynél létezik egy olyan optimális állapot, - optimális klíma, táptalaj, hőmérséklet, nedvességi viszonyok stb. - ahol kedvére tud burjánzani és szaporodni.
A parlagfű esetében sincs ez másképp. Ami a növényt mégis megkülönbözteti a többitől, hogy szívóssága révén olyan területeken is jól érzi magát, ahol más növény az életéért küzd.

Mivel a darázs szúrásához kapcsolatos tünetek igen változatosak, és egyénenként különbözőek, (de sokszor egy adott ember életén belül is különbözőek), ugyanakkor, számtalan esetben egyáltalán nem is jelentkeznek, ezért nem lenne helyénvaló szimplán a darázs mérgét felelősként beállítani a reakciók miatt.

A szaruhártya a szemgolyó külső védőburkolatának az elülső, áttetsző része.
A szaruhártya módosult laphámszövet. A laphámszövetek érintkezés elhatárolódással, elválasztással kapcsolatban reagálnak. De mivel a szem a látás szerve, ezért a szaruhártya reagál a vizuális, látással, látvánnyal kapcsolatos elhatárolódásra is.

A 2023-as a nyúl éve, ennek apropóján nézzük meg egy kicsit közelebbről a nyúl energiáit!
Ami talán mindenkinek eszébe jut a nyúlról, az a termékenység, szaporaság, hiszen a húsvét jelképévé is emiatt vált, hogy arra az évre termékenységet hozzon.
Na de mi van ennek a hátterében?

Minden olyan határidőhöz, ami számunkra fontos, tartozik egy "HA", azaz egy feltétel, amit ha teljesítünk, akkor az vagy valamit hozzáad az életünkhöz, vagy legalább nem okoz veszteséget.
Az egyik oldalon a határidők ösztönöznek arra, hogy foglalkozzunk az adott problémával, a másik oldalon viszont, ha már a teljesítéshez szükséges idő a képességeink határát súrolja, vagy a cél teljesíthetetlennek tűnik, akkor a programalapú automatikus működésünket helyezik előtérbe, és hosszú távon "mókuskerékbe zárnak".

Az aranyér a végbél laphám regenerálódási tünete. Azért fontos, hogy ez egy regenerálódási tünet, hogy lássuk, hogy nem egyszerűen csak ott termett egy gyulladás a végbél laphámszövetén, hanem ezt megelőzte egy laphámsorvadás, laphám elvékonyodás.
Na de, mi értelme van ennek a laphámsorvadásnak?

Az emberek általában nem akarják elfogadni, hogy a változáshoz összeomlásokat kell megélnünk, talán túl nagynak tartják az árat, amit a fejlődésért cserébe "fizetniük" kellene..., de az az igazság, hogy ez elkerülhetetlen, ahhoz, hogy az a változás ne csak egy napig tartson.

Napjaink túlnyomóan nárcisztikus fogyasztói társadalma már nem az egyensúlyról szól, hanem arról, hogy hogyan tudunk bármit, az utolsó szemetet is, és azt is sokszor eladni, és hasznot teremteni belőle, figyelmen kívül hagyva azt, hogy szükség van-e rá, és hogy később ennek milyen következményei lesznek?
Miért lenne ez másképp az egészség területén?

A stroke jelentése 'agyi érkatasztrófa'.
Ezt a fogalmat két részre osztják,
az egyik, amit "agyi infarktusnak" (iszkémiás stroke) neveznek, amikor azt feltételezik, hogy valamely agyi ér elzáródása miatt, az adott agyi terület vérellátási zavara különböző működészavarokat, károsodást eredményez,
a másik, az agyvérzés, (a vérzéses stroke,) amikor az agyi ér sérülése miatt az erekből kilépő vér károsítja az agyállományt.

Könnyebben megérthetjük egy-egy elváltozás okát, ha megnézzük, hogy az adott szerv az állatok világában miért alakult ki, és milyen szerepet tölt be. Ez esetben a koala evolúciójának perpektívájából vizsgáljuk a vakbél működését, és a demencia és az agysorvadás kialakulásának okát.

Könnyebben megérthetjük egy-egy elváltozás okát, ha megnézzük, hogy az adott szerv az állatok világában miért alakult ki, és milyen szerepet tölt be. Ez esetben a zsiráf evolúciójának perspektívájából vizsgáljuk a melanomát és a szívizom megnagyobbodást.

A női testben természetes folyamat, hogy tüszőrepedéstől kezdődően, a progeszteron szint megnövekedésével a szervezetben a mell mirigyállománya növekedni kezd, a mirigylebenykék sejtjei osztódásba kezdenek, hogy azok, (megtermékenyítés esetén) mire a baba kibújik a pocakból,  felkészüljenek a táplálandó utód ellátására.

Tehát közismert tény az, hogy igény (várandósság) esetén a tejmirigy szövetek szaporodásba kezdenek, hogy a "tejüzem" teljesítménye az adott határidőre megfeleljen az elvártaknak, -hiszen a tejmirigyek mennyiségétől függ a termelődő anyatej mennyisége.

Testünk mindig azt az optimális állapotot - formát, súlyt - alakítja ki, ami az aktuális környezetben, helyzetben, és a háttérben futó programjaink viszonylatában a legmegfelelőbb, és a legkisebb energiafelhasználás szükséges hozzá.

A húgyutak laphámszövete a területhatár kijelölési konfliktusokra reagál.
A területhatár kijelölést, vagy birtok kijelölést az állatok esetében talán kézenfekvőbb a húgyutakhoz társítani, amikor látjuk, hogy egy kutya végigjelöli a fák törzsét az utcában, - ezzel szagmintát hagyva a többi egyednek, hogy azok tudomásul vegyék, hogy az az ő felségterülete.

A következő egy igaz történet.
Több, mint 10 évvel ezelőtt hallottam személyesen Jim interpretálásában, és gyönyörűen mutatja, hogy mennyire nem az adott körülmények határozzák meg azt, hogy hogyan érezzük magunkat, hanem az, hogy az adott helyzetben saját magunkkal kapcsolatban hogyan érzünk, hogyan vélekedünk, hogy magunk felett miképp ítélkezünk...

A motorikus bénulás a kéregállomány motorikus kéregmezőjébe csapódó góc következménye,  ami egy "menekülési konfliktus" hatására beinduló értelmes biológiai különprogram.
Ez a biológiai válaszreakció akkor jön létre, ha a "ragadozó" elől való menekülésnek már nincs más módja, mint a hullareflex, mintegy utolsó megoldás arra, hogy a halál torkából, vagy egy végzetesnek érzékelt helyzetből megmeneküljünk.

A járványok kapcsán előfordulhat, hogy eleinte megkérdőjelezzük a biológiai természettörvények működését. Lehet, hogy egyénileg már megtaláljuk az elváltozások mögötti érzelmeket és konfliktusokat, de hogyan fordulhat elő, hogy emberek tömegei ugyanazzal az érzelemmel reagálnak egy-egy helyzet kapcsán?

A bolhákat egy az emberben/állatban megjelenő igény, illetve energetikai minőség "teremti" annak környezetébe.
A hozzájuk kapcsolódó történetek utólag már-már viccesek is lehetnének, ha a kiirtásuk érdekében vívott háború nem lenne olyannyira idegőrlő, hogy egy idő után akár a házat is rájuk gyújtanánk csak hogy szabadulhassunk tőlük...

Bénuláson egy testrész részleges vagy teljes működéskiesését értik. A neurológiában a bénulás az idegek működőképességének csökkenését jelenti, a vele járó érzés- és mozgáskiesésekkel.
Amikor a Biologikában bénulásról beszélünk, akkor azokról az esetekről beszélünk, amikor ez nem baleset vagy mérgezés következtében történik, hanem biológiai konfliktus következménye.

Éjjel, vagy legalábbis amikor alszunk folyamatosan azokat a korábban megélt, konfliktusainkat és traumáinkat dolgozzuk fel, amiket tudatosan vagy nem tudatosan elrejtünk, amikkel félünk és/vagy nem akarunk szembesülni.
A horkolás
Éjszakai ágybavizelés

Nem szeretünk tudomást venni róla, hiszen ha mást nem, legalább magunkat szívesen áltatjuk afelől, hogy saját magunk hozzuk meg a döntéseinket, és urai vagyunk az eseményeknek, de a valóság az, hogy a jelen kor emberét olyan szinten behálózzák a különböző programok, hogy nem győz azokra reagálni, nemhogy ezen kívül tényleges döntéseket hozzon...

A száj a szájüreggel induló tápcsatorna táplálék-/falat-felvevő része. Az ajkak felülete laphámmal borított, ami funkciójából adódóan az érintkezéssel/elválasztással és érzékeléssel kapcsolatban reagál. (ajakherpesz, repedezettség, afta)

A légúti (laphám)elváltozások, és azok kialakulásának érzelmi háttere, az orr illetve a légutak laphámszövetének széleskörű funkcionalitása miatt igen sokféle lehet.

Az orr nyálkahártya részt vesz az illatok, a hőmérséklet érzékelésében, a légzéshez szükséges levegő szűrésében, felmelegítésében, párásításában a légutakba került szennyeződések tisztításában.

Akkor félünk megnyilvánulni, ha ebből korábban már baj, fájdalom származott. Ha a múltban valamely képességünk használata vagy ténylegesen egy nagyon durva romboláshoz, esetleg halálesethez vezetett,
vagy azt az érzetet ültették el bennünk, hogy a környezetünkben kialakult veszteségeket a mi létünk vagy cselekedeteink okozták.

Ahogy ma erre többnyire gondolunk az a dualitás nézőpontjából történik, ahol ez a kifejezés a "pozitív gondolkodás ruháját ölti", ami itt azt jelenti, hogy "minden jó, minden csodálatos", tehát kizárok a látószögemből mindent, ami számomra nem kellemes, amitől félnem kell. Az "ún. pozitív gondolkodás" ugyanúgy az aktuális helyzettel kapcsolatos ellenállás, mint ahogy az "ún. negatív gondolkodás", csak az a különbség, hogy a spektrum másik részével nem akarunk szembesülni.

Hiába vagyunk un."tudatos teremtők", ha nem veszünk tudomást a minket irányító evolúciós programokról, egy aprócska környezet által kiváltott félelem máris észrevétlenül a szándékainkkal ellentétes irányba vezet minket.
Szeretném, ha értenénk, hogy milyen egyszerűen "bedarálhat az élet", hogy mennyire könnyű folyamatosan ismétlődő programok csapdájába kerülni, és mennyire egyszerű letérni egy vágyott útról, "csak" azért, mert egy valaha belénk integrált program szerint az a helyes megoldás. Persze itt a "csak", csupán akkor nyeri el jelentéktelen mivoltát, amikor kiszabadultunk félelmeink börtönéből, egészen addig ez az erő hatalmasnak tűnik.

Az állatok vagy állati szimbólumok mindig ott jelennek meg, ahol a hozzájuk kapcsolódó energetikai minőség jelen van.
A patkány energiához tartozik a kommunikáció, de nem a fennkölt, emelkedett formája, hanem az állat életmódjából adódóan sokkal inkább a rejtett, "zárt ajtók mögötti" fajtája, ami a mindennapi világunkban leginkább a politika, a titkos szekták, gyülekezetek kommunikációja, valamint a patkány járatrendszer-építő tulajdonságából adódóan a mindent behálózó, mindennapi "értéktelen" és öncélú, önérdekű információ áramlása, árasztása, terjesztése, ami ma leginkább az internet, a média nagy része, a közösségi média.

Minden elváltozásunk - vagy bennünk zajló változás - egy túlélés érdekében történő alkalmazkodás.
Ha úgy érezzük, hogy a környezetünkben történő változások veszélyeztetik az aktuális, megszokott jólétünket, nyugalmunkat, pozíciónkat, egészségünket stb. a testünkben (el)változásokat hozunk létre a helyzethez való alkalmazkodásként, annak megoldása érdekében.

Eleinte megkönnyebbülést jelenthet a szenvedést okozó dolgoknak az életünkből való kizárása, és van úgy, hogy nincs is más választásunk az adott helyzetben, (és gyakorlatilag automatikusan történik), hogy tovább tudjunk létezni De jó, ha tudjuk, hogy ilyen esetben a mosoly az arcunkon legalább annyira csak látszat, mint az eper ízű üdítő eper tartalma.

Minden, amit szeretnénk (és még nincs meg) a komfortzónán kívül van.
Azt amit szeretnénk, és a mostani élethelyzetünket leginkább egy nagyobb mennyiségű "kellemetlen-kényelmetlen" érzelemtömeg választja el egymástól. Ugyanis (legtöbb esetben) nem a fizikai kivitelezés képtelensége akadályoz minket, hanem a bennünk lévő, vágyaink tárgyával kapcsolatos félelmek-fájdalmak, amikkel nincs bátorságunk szembe nézni.

Annak ismeretében, hogy minden elváltozásunk egy érzelemből indul ki, elmondhatjuk, hogy a biológiai termékenység is lelkiállapot (érzelmi állapot) kérdése. Általánosságban biológiailag termékeny a nőnek az a lelkiállapota, amikor ténylegesen elhiszi azt hogy a mellette lévő partner otthont, biztonságot, védelmet nyújt neki és leendő gyermekének.

Vajon mi okozza az autista tünetek megjelenését? Hogy történhet az, hogy valaki egyik pillanatról a másikra teljesen bezárkózik, megszünteti a kommunikációt? És mi értelme van ennek?
Nos, nem is olyan nehéz ilyen állapotba kerülni, hiszen ez is csak konfliktus kérdése. És fontos, biológia túlélésünkhöz kapcsolódó jelentősége van.

Köszönöm, hogy ellátogattál hozzám! Ha bármi kérdésed van, elérsz az alábbi helyeken:

Fontos linkek

Adatkezelési tájékoztatóCikkekTanfolyamokKonzultációKapcsolatRólam
© Copyright 2017-2023 - Elek Noémi - Minden jog fenntartva.
envelope-ophonefacebookyoutube-playpaper-plane