(2022.10.23)
Az emberek általában nem akarják elfogadni, hogy a változáshoz összeomlásokat kell megélnünk, talán túl nagynak tartják az árat, amit a fejlődésért cserébe "fizetniük" kellene..., de az az igazság, hogy ez elkerülhetetlen, ahhoz, hogy az a változás ne csak egy napig tartson.
Tulajdonképpen csak akkor fejlődünk/változunk érdemben, ha egy idejétmúlt program érvényét veszti bennünk, ha felismerjük annak alkalmatlanságát. Minden ilyen alkalom valamekkora mértékű veszteséget jelent, valamekkora összeomlást.
Például jelen vannak az életünkben az olyan hiedelmek formájában, mint:
- Ha jól, tanulsz/sokat dolgozol, gazdag leszel.
- Ha kevesebbet eszel, lefogysz.
- Ahhoz adni kell, hogy kapjál.
- Ha vizes fejjel mész a hidegre, agyhártyagyulladásod lesz.
- Azért nem éred el a célod, mert nem vagy elég pozitív.
- Az ismeretlentől félünk... stb.
A hétköznapjainkban számos olyan tanult hiedelmet ismételgetünk folyamatosan, amik akadályoznak minket abban, hogy tovább lépjünk.
Ezek egy része az oktatásból, egy másik része a médiából, vagy híres emberektől származik, esetleg közmondások vagy közhelyek, amiket fogalmunk sincs, hogy miért kántálunk, de elfogadjuk, mint igazság, és ezáltal elzárjuk a lehetőségét annak, hogy megismerjük azt, ami tényleg igaz, legalábbis közelebb áll hozzá.
Hogy miért lehetetlen ez összeomlás nélkül?
Ez egy borzasztó egyszerű dolog, és igazán egyszerű megérteni is, ha az ember veszi a fáradságot és végigveszi a biológiai természettörvényeket.
Talán, azt gondoljuk, hogy az orvosok nagy része azért nem érti meg, mert buta, vagy mert gonosz?
Az orvosokba sokkal erőteljesebben bevésődött az akadémikusok által preferált szemlélet, - amit az átlagember hétköznapjaiba is megpróbálnak erőteljesen beletuszkolni, - mert sokkal többet foglalkoztak vele, sokkal többet vizsgáztak belőle, sokkal inkább a tananyagtól, illetve a tananyag visszamondásának helyességétől függött az életük.
A sokéves tanulmányaink után már teljesen biztossá válunk abban, hogy amit tanultunk, az az igazság, az a jó, az a helyes, hiszen hány száz, vagy ezer alkalommal megerősítettek minket benne?
Na most, a kutyát is lehet arra is idomítani, hogy megtámadjon, megharapjon valakit, és lehet kedvességre, barátságosságra is...
Tehát az, hogy hosszú időn keresztül tanulunk valamit, még nem jelenti azt, hogy bármit is "tudunk" a témáról (bármilyen területen), vagy hogy az egybevág a valósággal.
De egészen addig, amíg minden hitük a tananyagban van, addig minden eszközzel védeni fogják azt.
Ezen írás nem törekszik teljességre, a témakör csak egy részét érintettem, és a bennünk zajló biológiai folyamatok és a konfliktus jellegének megértésére szolgál. Minden ember élete-életvonala egyedi, ezért a pontos kiváltó okokat személyre szabottan, a megélt események függvényében érdemes vizsgálni. Az, hogy ki hogyan birkózik meg a konfliktusaival egyénenként változó, más területeket másként kezelünk, attól függően, hogy mennyi negatív tapasztalatunk, kudarc élményünk gyűlt ott össze. Egy konfliktus feltárása nem helyettesíti az orvosi ellátást.
Kapcsolódó cikkek:
Hogy ne maradj le semmilyen aktuális információról, iratkozz fel a hírlevelemre!
Tudj meg többet:
Ha szeretnél közreműködni abban, hogy milyen témában jelenjenek meg cikkek vagy egyéb tartalmak,
azt alább a hozzászólásoknál megteheted. Nagyra értékelem a visszajelzésed!
Ha támogatnád a munkám, sokat tudsz segíteni a cikkek megosztásával,
hogy az információ eljusson a megfelelő helyre, a megfelelő emberekhez.
Ha adományoznál a biologikus gondolkodás elterjedése érdekében, azt ITT tudod megtenni.
Köszönöm megtisztelő figyelmed!