Az állatok szimbolikus-energetikai és evolúciós értelmezéséről többet tudhatsz meg a Biologika Animália Tanfolyamokon!
Az alábbi írások nem teljesek, csak a téma bemutatására szolgálnak!
Az állatok vagy állati szimbólumok mindig ott jelennek meg, ahol a hozzájuk kapcsolódó energetikai minőség jelen van.
Tartalom:
Barna medve
Darázs
Elefánt
Gepárd
Kaméleon
Ruhamoly
Gepárd
(Biologika Animália - 2021.06.17.)
kapcsolódó elem: tűz
kapcsolódó bolygó: Mars
Kaméleon
(Biologika Animália - 2021.06.20.)
kapcsolódó elem: föld
Ruhamoly
(Biologika Animália - 2022.05.10)
A ruhamolyok a keratin tartalmú állati (növényi-) maradványok elbontásával foglalkoznak. Tehát a szőrméket, a gyapjút, a selymet, a természetes anyagú textileket fogyasztják, azt, amit az állatok többsége nem tud megemészteni.
A ruhamoly, vagy ruhalepke ugyanúgy mint a pillangó metamorfózison megy keresztül, hogy elérje lepke formáját, és csak lárva formájában táplálkozik.
Azokon a helyeken szeretnek lenni, (illetve oda "rendeli őket a természet",) ahol hosszú ideje nincs mozgás, - ahol a "rég elhullott állati fehérjéknek" már nincs funkciójuk, (nincsenek használatban,) ugyanakkor feldolgozásukra sem került sor.
Az ezzel analóg energetika életünkben azokhoz a feldolgozatlan élethelyzeteinkhez kapcsolódik, amelyekkel nem vagyunk hajlandóak, - nem tudunk, vagy nem akarunk - foglalkozni.
Amikor inkább választjuk a könnyebb, látszólag tetszetősebb, csillogóbb megoldásokat, ahelyett, hogy a problémáink gyökerét keresnénk, vagy a meglévő "javításával", helyreállításával élnénk, ha nem vagyunk hajlandóak a változásra,
Illetve, ha olyan mennyiségű feldolgozni való dologgal állunk szemben, hogy nem bírunk vele.
Ez hívja életünkbe a molyokat, hogy "segítsenek nekünk átrágni magunkat" a "szekrényeinkben régóta megbújó hullákon", azokon az élethelyzeteken és érzelmeken, amelyeknek feldolgozása, megemésztése számunkra korábban teljes mértékben képtelenségnek tűnt, hogy végig tudjunk menni a metamorfózis - az elengedés - lépcsőfokain, és végül "elnyerhessük szárnyainkat".
Kapcsolódó elem: levegő
Barna medve
(2022.05.30)
A táplálék gyérülésével zsírkészletet halmoznak fel, télen nagy kövek, fák gyökerei alatt ásott odúkban nyugalomra vonulnak, "téli álmot alszanak". Mivel ezalatt nem táplálkoznak, tavaszra a testtömegüknek akár negyedét is elveszthetik, ezért "ébredésük" után igyekeznek mielőbb regenerálódni.
ugyanakkor annak is tudatában van, hogy a passzív időszakokat ébredés követ, - hogy a lustálkodás, energiagyűjtés, bezártság, tervezés, agyalás után, itt az ideje az újjászületésnek, a belső erőnkre ébredésnek, hogy kinyújtóztassuk végtagjainkat és cselekedjünk, hogy nekilássunk terveink megvalósításának fizikai szinten is.
illetve a zsírraktározás, plusz a "nagy méret, mint biológiai előny" szempontjából is, a túlsúly kérdése, ehhez kapcsolódóan a vesegyűjtőcsatorna általi fokozott vízvisszatartás, illetve a máj mirigyszövetének fehérje raktározó szerepe ( - nélkülözési-, éhezési- konfliktus).
Kapcsolódó elem: föld
Elefánt
(2022.07.05)
Az elefánt a hangokra is igen érzékeny, ezért minél távolabb igyekszik kerülni a lármás helyektől, hangforrásoktól, emberektől, de igyekszik mindig vízközelben maradni, mert lételeme a víz, szeret fürdeni.
A két agyarával együtt, - ami két felső metszőfognak felel meg, - (egyszerre) összesen hat foga van. A négy hatalmas őrlőfogát, (zápfogát,) élete során jellemzően 6 alkalommal lecseréli.
Az elefánt egy igen kifinomult, szelíd energiát, bölcsességet képvisel, ha az megjelenik az életünkben. Ez az energia nem megy bele felesleges csatározásokba, de ha szükség van rá (mint Ganesha) egy rendkívüli erőt ad a (nem) mindennapi akadályok elhárításához, vagy épp "a másnak szánt akadályok létrehozásához", azaz a határkijelöléséhez.
míg a "bőrtrombitája" okán a hanggal történő területkijelölés, azaz a légutak elváltozásai.
Kapcsolódó elem: víz
Darázs
(2022.08.23)
Mi okozza a darázs-szúráshoz kapcsolódó allergiás tüneteket?
Ahhoz, hogy választ találjunk, előbb érdemes lehet megismernünk az állatot magát.
A sárga-fekete csíkos, hártyásszárnyú rovarok közeli rokonai a méheknek, és azokhoz hasonló kolóniákat is alakítanak ki. A különbség, hogy míg a méhek a növények nektárját és pollenjét fogyasztják, a darazsak ragadozók, és bár a növényi nedvekbe és majd minden egyéb ehetőbe képesek belekóstolni, alapvetően felépítésük a rovarok levadászására szolgál, ezzel a rovarpopuláció gyérítését segítik. (Emiatt fontos részei a rovarvilágnak, - habár azt kevésbé szeretjük, hogy a méhek, és az általuk gyűjtött nektár is az étlapjukon szerepel. )
Míg a méhek fullánkja leszakad, ha megszúrják az áldozatukat, és emiatt elpusztulnak, a darazsak számtalanszor képesek megszúrni áldozatukat, mindenféle következmény nélkül, így nem félnek a fullánkjukat használni. Szúrószervükön keresztül mérget fecskendeznek az áldozatukba, amivel lebénítják azokat, és ha azok épp nem a saját ebédjüket képezik, a fészkükbe viszik a fejlődő lárváik táplálására.
Viszont akár a darazsak, vagy a darazsak energiája, a szúrás fájdalma vagy a méreg összetétele kapcsolódhat olyan korábbi fájdalmas emlékünkhöz, ami ezzel egy biológiailag bevált válaszreakciót indíthat el bennünk.
Tehát, ha az ember életében előfordultak az említettek, akkor érzékenyebben reagálhat a darázs közeledésére is. Ilyenkor a "darázs-energia" felidézése hívja elő azokat a válaszreakciókat, amik korábban az érintett élethelyzetben megoldást hoztak, amik az életben maradásunkat szolgálták.
De ha ránézünk a darázs szúrásához kapcsolt legjellemzőbb tünetekre, feltételezhető, hogy a reakciók nagy részének az oka konkrétan a darázzsal kapcsolatos ellenérzésünk, - ami (akár a gyerekkori) személyes tapasztalatokon túl, - a média és egyéb brit tudósok által közzétett félelempropagandából és az ebből növesztett hiedelmeinkből fakad, amik veszélyes fenevaddá, halálos ellenséggé növesztették a szemünkben a rovart. (Sok más rovarral egyetemben egyébként.)
Amikor ehhez nagymértékű ödémásodás is társul, akkor még "partra vetettnek" is érezzük magunkat, egyedül érezzük magunkat a problémával kapcsolatban. (vesegyűjtő csatorna különprogram).
Az általános gyengeség, az alacsony vércukorszint következménye, ami egy "tehetetlenségi konfliktus" miatt, a helyzettel kapcsolatos bénultság és kiszolgáltatottság miatt alakul ki.
További információt a témával kapcsolatban a tréningeken vagy személyes konzultációk során tudhatsz meg.
Kapcsolódó írás: Patkány éve - a járványok hátterében álló kollektív változások, a pestis
A Bivaly éve - kollektív gyász, ciklusok
Hogy ne maradj le semmilyen aktuális információról, iratkozz fel a hírlevelemre!
Tudj meg többet:
Ha szeretnél közreműködni abban, hogy milyen témában jelenjenek meg cikkek vagy egyéb tartalmak,
azt alább a hozzászólásoknál megteheted. Nagyra értékelem a visszajelzésed!
Ha támogatnád a munkám, sokat tudsz segíteni a cikkek megosztásával,
hogy az információ eljusson a megfelelő helyre, a megfelelő emberekhez.
Ha adományoznál a biologikus gondolkodás elterjedése érdekében, azt ITT tudod megtenni.
Köszönöm megtisztelő figyelmed!